İşe Alım Sürecimiz

Ayhan Mühendislik Taahhüt Elektronik Elektrik ve İnşaat San. Tic. A.Ş. olarak amacımız şirket kültürümüze uygun, en iyi yetenekleri şirketimize kazandırmaktır.

Şirket kültürümüzün temelini oluşturan “sonuç odaklılık”, “gelişime ve değişime açıklık”, ” takım çalışması” ve “proaktif olma” adaylarda aradığımız temel yetkinlikler olup, ortak özellikler ise;

 • Başarma azmi,
 • İsteklilik ve kararlılık,
 • İletişim becerileri kuvvetli olmak,
 • Takım çalışmasına yatkın olmak,
 • Değişime uyum sağlayabilmektir.

Firmamıza iletilen tüm başvurular, Ayhan Mühendislik Taahhüt Elektronik Elektrik ve İnşaat San. Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları CV veri tabanına kaydedilmekte ve gizlilik prensipleri çerçevesinde muhafaza edilmektedir.

Ayhan Mühendislik Taahhüt Elektronik Elektrik ve İnşaat San. Tic. A.Ş. işgücü planlaması doğrultusunda açık pozisyonlar için öncelikle cv veri bankasından araştırma yapılır ve farklı araçlar üzerinde iş ilanı yayınlanır. Aranılan pozisyon için gerekli nitelik / deneyimlere uygun adaylardan bir havuz oluşturulur ve işe alım süreci başlatılır.

Değerlerimiz sürecinde;

  1. Aday havuzundan uygun bulunan adaylar görüşmeye davet edilir.
  2. İnsan Kaynakları tarafından yapılan ön görüşme neticesinde uygun bulunan adaylara kişilik envanteri, pozisyonun gerektirmesi halinde yabancı dil testi ve yetenek testi uygulanır.
  3. Bu aşama sonrasında olumlu bulunan adaylara ortak değerler ve yetkinlikleri sorgulamak amacıyla İnsan Kaynakları ve ilgili bölüm yöneticisi birlikte ikinci bir görüşme gerçekleştirir.
  4. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda olumlu bulunan adaylar üst yönetim görüşmesine davet edilir.
  5. Bu aşama sonrasında pozisyon için uygun bulunan adaylara ücret ve yan haklar hakkında bilgilendirme yapılarak iş teklifi yapılır.
  6. Adayın da mutabakatı ile işe giriş işlemleri gerçekleştirilerek oryantasyon süreci başlatılır.