Yenilenebilir Enerji Sistemleri Tesisatı ve Projeleri

Ayhan Mühendislik olarak alanında etkin mühendis kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin solar sistem gereksinimlerini keşif, planlama, proje, uygulama ve danışmanlık alanlarında en üst düzeyde kalite ve standartlarda hizmet vererek karşılamaktayız.

Yenilenebilir Enerji Nedir?

Yenilenebilir Enerji, sürekli devam eden doğal süreçlerdeki var olan enerji akışından elde edilen enerjidir. Günümüzde küresel enerjinin yüzde 80’i fosil yakıtlardan elde ediliyor. Yenilenebilir enerji kaynakları kömür, petrol ve doğalgaz gibi fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmada en önemli rolü üstlenmektedir. Yenilenebilir enerji kaynaları Güneş, Rüzgar, Biyokütle, Jeotermal, Hidrolik, Hidrojen ve Okyanus Enerjisi (Dalga ve Gel-Git) olarak sıralanabilir.”

Neden Güneş Enerjisi?

Dünya, enerji üretmek için yoğun olarak petrol, kömür, odun ve suya bağımlıdır. Biz kesintisiz kaynağı olduğunu varsayalım. Öte yandan, bitmez tükenmez güneş enerji kaynağı var. Öyleyse neden güneş enerjisine daha fazla güvenmiyorsunuz?”

Güneş Enerjisinin Avantajları:

Güneş enerjisi, zehirli karbon monoksit ve diğer çevre kirliliğine yol açan madde üretmez temizdir. Güneş enerjisinden enerji üretmenin yararları ekonomi, çevre koruma ve iş fırsatları yaratma açısından çok büyüktür.”

Maliyet Fayda Oranı:

Bir bireyin gereksinimi için yüksek olabilir ki bunu üretmek için belirli miktarda yatırım gerektirir. Ama doğrudan ve dolaylı faydalar kesinlikle uzun vadede maliyet daha ağır basar.”

Ticari Kullanım:

Belki de güneş enerjisi panellerini sabitlemek, tüm şirketlerin kendilerini barındırmak için kendi büyük tesislerine sahip olmayacağı için bir sorun olabilir. Sahip olsalar bile, gücün ne ölçüde üretilebileceği tartışmalıdır. Öte yandan, kurumsal gerekliliğin sadece % 50’sini kaplamak için bile bir başlangıç yapmak gerekir.

Yaşam Beklentisi:

Güneş panelleri tipik olarak hava şartlarına ve bakım durumuna bağlı olarak en az 25 yıl dayanır. Bununla birlikte, bu süre zarfında, toksik akışkanlar üretmeyerek çevreye önemli ölçüde katkıda bulundunuz. Faydaları dezavantajlardan çok daha fazlasıdır.”